آیت الله دکتر مختاری در مراسم روز دانشجو: روز دانشجو قیامی برخاسته از شعور، آگاهی و معرفت عمیق است

آیت الله دکتر مختاری روز یکشنبه 17 آذرماه در ویژه برنامه روز دانشجو با عنوان «فتح دیگری باید» که در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد ضمن تبریک این روز گفت: دانشجویان این دانشگاه گرایش به یک جناح، گروه یا سازمانی سیاسی ندارند و از این نوع دیدگاه به دور بود و در خط آموزهای ناب دینی و مسیر ولایت فقیه هستند.

وی تصریح کرد: مهم این است که حرکت ها، جنبش ها و نهضت های دانشجویان طبق تعالیم و  آموزه های حیات بخش اسلامی باشد و مسلما حیات، بقا و ماندگاری اینگونه جنبش ها زمانی است که با این نگاه پیش برود البته در دانشگاه مذاهب اسلامی پیروان مذاهب مختلف اسلامی در کنار هم در حال تحصیل، تدریس، تحقیق و پژوهش براساس منویات رهبر معظم انقلاب هستند.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی ادامه داد: در این دانشگاه یک نوع انسجام و همزیستی مسالمت آمیز وجود دارد و دانشجویان براساس استراتژی وحدت میان مسلمانان حرکت می کنند، این حرکت باعث تنویر افکار جامعه می شود که  در خدمات رسانی به آحاد جامعه می توانند مفید باشند.

دکتر مختاری از دانشجویان خواست که دنبال تولید و پیدایش تفکر و اندیشه نو باشند، به ویژه در متون دینی باید این تفکر و اندیشه نو وجود داشته باشد چون از این نظر می تواند برای جامعه مفید و موثر باشد.

013

وی خاطرنشان کرد: روز دانشجو روز مبارکی است چون حرکت، نهضت و جنبش دانشجویی در تاریخ سیاسی ایران ثبت شد، این کار سرلوحه برنامه های مبارزاتی ضد استکباری است چون حرکت و گامی منبعث از درک صحیح و علم و معرفت بود.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی یادآور شد: روز دانشجو قیامی برخاسته از شعور، آگاهی و معرفت عمیق است؛ پس مسلما چنین جنبش هایی باقی و پایدار می ماند.

وی ادامه داد: این جنبش ها همچنین پیام های روشن گرایانه برای توده های مردمی دارد و پیداست که بسیاری از انقلاب ها و نهضت ها که در طول تاریخ شکل گرفت گام اول آنها از دانشگاه ها، مراکز علمی آکادمیک و حوزوی شروع شد و در ایران هم این حرکت از سوی این گروه آگاه و مسئولیت پذیر شکل گرفت به همین خاطر به عنوان روز دانشجو نامگذاری شد.

دکتر مختاری با بیان اینکه در همه جای دنیا چنین حرکت دانشجویی برای رشد، تعالی و تکامل جامعه در بعد سیاسی و فکری است، گفت: حضور این نسل در همه رویدادها در انقلاب اسلامی ایران را باید به فال نیک گرفت، چون حتی در هشت  سال دوران دفاع مقدس همین قشر حضوری جدی داشتند.

وی ادامه داد:مهم این است که دانشگاه یا دانشجویان احساس مسئولیت نسبت به جامعه داشته باشند و در هر سنگری که می توانند در پویایی و بالندگی جامعه موثر باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *