آیت الله دکتر مختاری: دشمنان به دنبال انحراف افكار مسلمانان از اسلام راستين هستند و در اين مسير علما و روحانيون بايد با روشنگري هاي خويش امت اسلامي را به سوي آگاهي از مباني اسلام راستين سوق دهند.

آیت الله دکتر مختاری: دشمنان به دنبال انحراف افكار مسلمانان از اسلام راستين هستند و در اين مسير علما و روحانيون بايد با روشنگري هاي خويش امت اسلامي را به سوي آگاهي از مباني اسلام راستين سوق دهند.

علما و روحانيون نقش واقعي خود در راستاي ساختن تمدن نوين اسلامي را اجرا كنند/دشمنان به دنبال انحراف افكار مسلمانان از اسلام راستين هستند

به گزارش خبرنگار تقريب از سنندج، آیت الله دکتر مختاري در همايش علمي تخصصي نقش علما و روحانيون در وحدت امت اسلامي در سنندج اظهار كرد: امروز اسلام از هر سويي مورد هجمه است و در روزگاری زندگي مي كنيم كه به عينه مظلوميت اسلام را درك مي كنيم.

وي افزود: هم از سوي دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمانان و هم از سوي گروهك هاي ناآگاه كه برداشت غلط از آموزه هاي اسلامي دارند شاهد هجمه هايي عليه اسلام و مسلمين هستيم.

رئيس دانشگاه مذاهب اسلامي گفت: دشمنان همواره به دنبال بيگانه كردن مسلمانان از اسلام راستين بوده اند و در اين مسير از گروهك هاي انحرافي در كشورهاي اسلامي حمايت كرده اند تا برنامه هاي آنان را در اين مناطق اجرايي كنند.

آیت الله دکتر مختاري افزود: دين مختص به يك زمان يا قشر خاصي نيست اما متاسفانه امروز شاهد تفاسير نابخردانه از سوي اين گروه هاي انحرافي براي خدشه دار كردن مسير اسلام راستين است.

وي خاطرنشان كرد: علمای اسلامي بايد با روشنگري هاي خويش و تفسير درست از آموزه هاي ديني راه را براي آشنايي هرچه بيشتر نسل جوان با اسلام راستين فراهم كنند.

وي تصريح كرد: نقش علما و روحانيون براي پيشرفت همه جانبه امت اسلامي و تمدن سازي نوين اسلامي بسيار ويژه بوده و اين مهم با روابط همدلانه بين علماي اسلامي و ارتباط گسترده آنان فراهم خواهد شد.

رئيس دانشگاه مذاهب اسلامي در بخشي ديگر از سخنان خود اظهار كرد: مهرورزي و روابط صميمانه بين مسلمانان از تأكيدات دين اسلام است و در مقابل اين امر نيز ايستادگي و مقاومت در برابر دشمنان از تأكيدات است.

آیت الله دکتر مختاري افزود: متاسفانه امروز به جاي عمل به آموزه هاي الهي شاهد بيعت برخي مسلمانان با كفار و دشمنان مسلمين هستيم.

وي اظهار كرد: هر روز بر تعداد حافظان قرآن افزوده مي شود اما در كنار اين مهم توجهي به ازدياد محافظان قرآن نمي شود و در اين مسير بايد علما و روحانيون نقش آفريني كنند.

آیت الله دکتر مختاري افزود: راز موفقيت پيامبر در همه گير كردن اسلام خلق عظيم و مهرباني و دلسوزي بوده است و ما بايد تلاش كنيم اين دو صفت را در خود تقويت كنيم  تا بتوانيم آموزه هاي اسلامي را محافظت و نشر دهيم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *