با حضور آیت الله دکتر مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و رئیس دانشگاه کار و علوم اجتماعی روسیه تفاهم نامه همکاری بین دو دانشگاه به امضاء رسید و گام های عملیاتی کردن تفاهم نامه مورد بررسی قرار گرفت.

با حضور هیئت تقریبی دانشگاه مذاهب اسلامی انجام شد؛
بررسی گام های عملیاتی تفاهم نامه همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه کار و علوم اجتماعی روسیه
با حضور رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و رئیس دانشگاه کار و علوم اجتماعی روسیه تفاهم نامه همکاری بین دو دانشگاه به امضاء رسید و گام های عملیاتی کردن تفاهم نامه مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی، هیئت تقریبی دانشگاه مذاهب اسلامی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسین مختاری در جریان سفر به کشور روسیه و دیدارها و رایزنی های علمی و دانشگاهی با مراکز آکادمیک، از دانشگاه کار و علوم اجتماعی مسکو بازدید کرده و در نشستی با رئیس و معاونین این دانشگاه، ضمن امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک، راهکارها و گام های عملیاتی این تفاهم نامه را بررسی کرده و بر اجرای آن تاکید کردند.

در ابتدای این دیدار دکتر مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی تاکید کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی یک مرکز علمی و آکادمیک راهبردی است که با دستور مقام معظم رهبری و حمایت مسئولان کشوردر ایران فعالیت می کند و در زمینه تقریب مذاهب اسلامی پیشتاز است.

دانشگاه مذاهب اسلامی نمونه بارز و مصداق عملی همزیستی مسالمت آمیز است

وی با اشاره به ساختار و الگوی آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: این دانشگاه نمونه بارز و مصداق عملی همزیستی مسالمت آمیز است و این الگو می تواند توسعه یابد و ما آماده ایم این تجربه را در اختیار کشورها قرار دهیم و امروز شاهد درخواست های زیاد کشورهای مختلف برای راه اندازی و توسعه شعبه های دانشگاه هستیم.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی تنوع ملیتی در جذب دانشجویان بین المللی، امضاء تفاهم نامه های مختلف و همچنین راه اندازی شعبات جدید دانشگاه در داخل کشور را از دیگر توفیقات دانشگاه در دوره جدید عنوان کرد و افزود: توسعه رشته های جدید و میان رشته ای نیز از مهمترین دغدغه های ما در مسیر توسعه و پیشرفت دانشگاه در دوره جدید است.

به دنبال گام های عملیاتی سازی تفاهم نامه ها هستیم

دکتر مختاری بر عملیانی شدن تفاهم نامه های همکاری گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی معتقد است باید گام های عملیاتی برای اجرایی و محقق شدن تفاهم نامه ها برداشته شود از این رو در این جلسه گام های عملیاتی شدن تفاهم نامه ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

وی بیان داشت: ما با برگزاری فرصت های مطالعاتی برای اعضای هیئت علمی و دانشجویان، تبادل استاد و دانشجو و پروژه های پژوهشی و علمی می توانیم همکاریها را شروع کنیم و در این راستا با دپارتمان زبانی که در دانشگاه مذاهب اسلامی راه اندازی شده می توانیم در زمینه آموزش زبان فارسی و زبان روسی همکاری کنیم.

رابطه استراتیژیک ایران روسیه باید در ساحت های علمی و دانشگاهی هم تقویت شود

رئیس دانشگاه کارو علوم اجتماعی روسیه نیز در این دیدار از این که دانشگاه مذاهب اسلامی به صورت عملی وارد عملیاتی کردن تفاهم نامه های همکاری شده است، قدردانی کرد و گفت: رابطه و همکاریهای راهبردی روسیه و ایران در زمینه های مختلف برقرار است و لازم است در عرصه های علمی و دانشگاهی نیز این ارتباط برقرار باشد و همکاری دو دانشگاه می تواند نمونه خوبی باشد.

وی همچنین دانشجویان ایرانی دانشگاه کار و علوم اجتماعی روسیه را دانشجویان موفق ارزیابی و ابراز امیدواری کرد دانشجویان ایرانی در آینده بیش از پیش در این دانشگاه تحصیل کنند.

وی افزود: این دانشگاه 14 شعبه با بیش از 30 هزار دانشجو در سراسر روسیه دارد و با دانشگاه های برترایران تفاهم نامه های همکاری دارد.

555

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *