آیت الله دکتر مختاری در دیدار با نادر طالب‌زاده: دانشگاه مذاهب اسلامی بهترین بستر برای تبیین مبانی اسلامی رشته‌هایی همچون هنر و …است/ طالب‎زاده:دانشگاه مذاهب اسلامی با یک نگاه عمیق و استراتژیک تأسیس شده است

دکتر مختاری در دیدار با نادر طالب‌زاده:
دانشگاه مذاهب بهترین بستر برای تبیین مبانی نظری رشته‌هایی همچون هنر اسلامی است
فقه معماری، شهرسازی و هنر در دانشگاه مذاهب اسلامی تبیین و عرضه می شود
دیدگاه همه مذاهب اسلامی در رشته هایی همچون هنر در دانشگاه مذاهب تبیین و تدریس خواهد شد
طالب زاده در دیدار با رئیس دانشگاه مذاهب:
دانشگاه مذاهب اسلامی با یک نگاه عمیق و استراتژیک تأسیس شده است
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: این دانشگاه بهترین محل برای تبیین مبانی نظری  رشته‌هایی همچون هنر، معماری، رسانه، مدیریت و اقتصاد اسلامی است زیرا در این دانشگاه از منظر اسلام و نه یک مذهب صحبت می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نادر طالب زاده کارگردان و مستندساز سینما که برای شرکت در نشست نقد فیلم و افتتاحیه دوره آموزشی فیلم مستند دانشگاه مذاهب اسلامی در این دانشگاه حضور یافته بود با حجت الاسلام والمسلمین دکتر مختاری رئیس دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.
راه اندازی رشته‌هایی همچون هنر و معماری و مدیریت و اقتصاد اسلامی
دکتر مختاری نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم به وی از  راه اندازی رشته‌هایی همچون هنر و معماری و مدیریت و اقتصاد اسلامی در آینده نزدیک در دانشگاه مذاهب اسلامی خبرداد و افزود: باید با راه اندازی کرسی‌های نظریه‌پردازی و در یک فضای آزاد اندیشی مبانی تمامی رشته‌های علوم انسانی را بر اساس مبانی کتاب و سنت تبیین کنیم.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی تصریح کرد: ما بحث فقه معماری و شهرسازی و رسانه و هنر را می‌توانیم در دانشگاه مذاهب اسلامی تبیین کنیم زیرا اینها مباحث کلیدی و یک تفکر منظومه‌ای و مرتبط هستند و چه جایی بهتر از این دانشگاه برای این منظور که حرف، حرف اسلام است و همه مذاهب را در برمی گیرد.
وی تاکید کرد: رشته هنر و رسانه و ارتباطات نیز از جمله رشته‌هایی است که دنبال می‌کنیم و حتما از حضور بزرگان و استادان این عرصه نیز بهره مند خواهیم شد.
دانشگاه مذاهب می‌تواند، پشتوانه نظری و فکری در عرصه هنر، معماری، مدیریت، اقتصاد و.. باشد
دکتر مختاری با تأکید براین که دانشگاه مذاهب می‌تواند، پشتوانه نظری و فکری در عرصه هنر، معماری، مدیریت، اقتصاد و رسانه و ارتباطات بین‌الملل برای فعالان این عرصه‌ها و حتی برای سایر مراکز علمی فراهم کند که برای این منظور کمیته‌ای متشکل از کارشناسان زبده و اساتید برجسته این حوزه‌ها نیز تشکیل می‌دهیم.
وی بیان داشت: هنر پویایی و نشاط می‌آورد و تأکید مقام معظم رهبری نیز بر همین مسئله هست و ما باید در این دانشگاه روی این مسئله از نگاه فقه همه مذاهب اسلام کار کنیم.

photo_2018-03-04_15-59-27
دانشگاه مذاهب اسلامی با یک نگاه عمیق و استراتژیک تأسیس شده است
طالب زاده نیز در این دیدار ضمن تشکر از دعوت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه جهت حضور در جمع دانشجویان و شرکت در نشست نقد فیلم از نگاه ویژه رئیس دانشگاه به مقوله هنر و دغدغه‌اش در این زمینه قدردانی کرد.
وی با بیان این که دانشگاه مذاهب اسلامی مجموعه‌ای مهم، اثر گذار و بسیار جالب توجه است که به گفته ریاست دانشگاه همه  مذاهب اسلامی در کنار هم زندگی مسالمت آمیز را تجربه می‌کنند و فقه مذاهب در این دانشگاه تدریس می‌شود، گفت: معلوم است که با این اوصاف مهم و ارزشمند، دانشگاه مذاهب اسلامی با یک نگاه عمیق و استراتژیک تأسیس شده است.
این تهیه کننده و فعال رسانه‌ای همچنین به اهمیت و تأثیر رسانه و هنر در انتقال پیام به ویژه پیام‌های اسلامی و تأثیر آن در بعد آموزش اشاره کرد و افزود: اگر هنر پای کار بیاید عیار آموزش نیز بالا می‌رود. ما در بسیاری از رشته‌های هنر و معماری و شهرسازی و.. نظریات و مبانی اسلام را نداریم و روی این موضوع کار نکرده‌ایم و ضعف داریم لذا بدون شک دانشگاه مذاهب اسلامی می‌تواند نظر اسلام را در این عرصه‌ها تبیین، تدوین و عرضه کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *