دیدار سفیر کشور استرالیا با آیت الله دکتر مختاری

دیدار سفیر کشور استرالیا در ایران با آیت الله دکتر مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی

آیت الله دکتر محمد حسین مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به خطر افراط گرایی و تکفیر در دنیا و لزوم مبارزه فکری با این پدیده گفت: امروزه افراط گرایی در همه جوانب می‌توانند جوامع را به انحلال و انحطاط بکشاند.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران سردمدار مبارزه با افراط گرایی است و وجود دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران نشان دهنده و تبیین کننده همزیستی مسالمت آمیز ادیان و مذاهب مختلف در نظر و عمل است.
آیت الله دکتر مختاری گفت: معتقدیم وجود چنین دانشگاهی در کشور استرالیا نیز می‌تواند کارساز بوده و آستانه تحمل و شناخت‎ ادیان و مذاهب و فرق مختلف از یکدیگر را بالا ببرد و زندگی مسالمت آمیز را که دین اسلام مؤلفه‌ها و ساز و کارهای آن را نشان داده است، تبیین کند.
همچنین ایان بیگز سفیر استرالیا نیز در این دیدار گفت: در استرالیا جمعیت بزرگی از مسلمانان و ادیان مختلف را داریم و متأسفانه درگیر فضای افراط گری و تندوری‌ها نیز هستیم و این خطر و تهدیدی برای همه ما است.
وی افزود: باید برای جلوگیری و مقابله با افراط گری همفکری و تعامل داشته باشیم و در همایش‌های مشترک ریشه‌های آن را بررسی و چاره جویی کنیم.
جناب بیگز گفت: استفاده از تجربیات دانشگاه مذاهب اسلامی می‌تواند به ما در زمینه مبارزه با افراط گرایی کمک کند و ما آماده استفاده از این ظرفیت هستیم.
وی با اعلام آمادگی برای همکاری دانشگاه‌های استرالیا با دانشگاه مذاهب اسلامی ایران، افزود: ما برای زمینه سازی همکاری دانشگاه‌های استرالیا و ایران تلاش خواهیم کرد.

news0501

 

news0503

خبرگزاری صداوسیما
http://www.iribnews.ir/fa/news/1656006

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *