در دیدار روسای دانشگاه مذاهب اسلامی و رودن مسکو عنوان شد: “کنفرانس بین المللی دین و مبارزه با خشونت” نیمه دوم اسفندماه در مسکو برگزار می شود

در دیدار روسای دانشگاه مذاهب اسلامی و رودن مسکو عنوان شد:

“کنفرانس بین المللی دین و مبارزه با خشونت”  نیمه دوم اسفندماه در مسکو برگزار می شود

دانشگاه های مذاهب اسلامی و دوستی ملل مسکو “کنفرانس بین المللی دین و مبارزه با خشونت”  برگزار می کنند

با همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی و رودن مسکو در نیمه دوم اسفند؛

“کنفرانس بین المللی دین و مبارزه با خشونت” در روسیه  برگزار می شود

روسای دو دانشگاه مذاهب اسلامی ایران و دانشگاه رودن یا (دوستی ملل) روسیه در دیدار امروز خود در مسکو بر برگزاری “کنفرانس بین المللی دین و مبارزه با خشونت” با حضور شخصیت های برجسته آکادمیک و مقامات سیاسی دو کشور تاکید کردند.

آیت الله دکتر محمد حسین مختاری ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی که به همراه دکتر سید محمدرضا حسینی نماینده وزیر علوم در هئیت امنای دانشگاه و دکتر محمدرضا باقری معاون فرهنگی و دانشجویی به دعوت دانشگاه های روسیه به مسکو سفر کرده اند، با دکتر ولادیمیر فلیپوف رییس دانشگاه رودن یا (دوستی ملل) و معاونین وی در مسکو دیدار و گفت وگو کردند.

در این دیدار روسای دو دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از گسترش همکاری‌های علمی دانشگاه‌های ایران و روسیه و تعاملات علمی و آکادمیک خوب دانشگاه مذاهب اسلامی و رودن روسیه از برگزاری “کنفرانس بین المللی دین و مبارزه با خشونت” با همکاری دو دانشگاه و با حضور شخصیت های برجسته آکادمیک و مقامات سیاسی دو کشور به میزبانی دانشگاه رودن مسکو در نیمه دوم اسفند ماه 97 خبر دادند.

در این دیدار مقرر شد این کنفرانس با پیام آقای پوتین رییس جمهور روسیه و مهمان خارجی و داخلی از روسیه، ایران و سایر کشورها  در سطح بالایی برگزار گردد.

در ابتدای این دیدار دکتر ولادیمیر فلیپوف همچنین به برگزاری همایش همکاریهای علمی و فرهنگی ایران و روسیه که ماه گذشته به میزبانی دانشگاه مذاهب اسلامی اشاره و از تلاش های ارزنده ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی در راستای توسعه و گسترش همکاریهای علمی و دانشگاهی دو کشور قدر دانی کرد.

در ادامه این دیدار دکتر مختاری رییس دانشگاه مذاهب اسلامی نیز از میزبانی دانشگاه رودن و تلاش و اقدامات ارزشمند ریاست این دانشگاه برای توسعه روابط علمی، دانشگاهی و فرهنگی دو کشور قدر دانی کرد.

وی با بیان این که مأموریت دانشگاه مذاهب، پیشگیری از افراط و نگاه خشن و قرائت نابخردانه افراط گرایی و فهم ناقص از دین است، گفت: جهان بشریت امروز با گرایش های افراط گرایی و غیر منطقی مواجه است که به دنبال آن شاهد آشوب و بی نظمی های مختلف هستیم؛ امروز در سراسر دنیا  شاهد بروز و ظهور گروههایی افراطی و فرقه های ضاله ای هستیم که مدعی پیروی از دین هستند و به اسم دین جنایتهای وحشتناکی مرتکب می شوند.

WhatsApp_Image_2018-11-19_at_20_26_10__800x600_

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی تنها راه مقابله با این جریان ها و گروه ها را راه علمی، فکر و آکادمیک عنوان کرد و افزود: “کنفرانس بین المللی دین و مبارزه با خشونت” نیز در همین راستا با مشارکت و همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار می گردد چرا که معتقدیم عالمان دینی باید با یک نگاه جامع  در هدایت جامعه بشری مؤثر باشند و در پیشگیری از نگاه افراطی مجدانه تلاش کنند.

راه اندازی شعبه ای از مرکز همکاری های بین دانشگاهی ایران و روسیه در دانشگاه رودن نیز از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در این دیدار بود که مقرر شد در سفر بعدی ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی به مسکو طی مراسمی این مرکز افتتاح گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *