سخنرانی آیت الله دکتر مختاری به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در مسجد گیشا(مسجد حضرت آیت الله رئیسی ریاست محترم جمهور)

📌آیت الله دکتر مختاری به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در مسجد گیشا(مسجد حضرت آیت الله رئیسی ریاست محترم جمهور) در جمع نمازگزاران به ایراد سخنرانی پرداخته و مطالبی را درباره انقلاب اسلامی ایران و دستاورد های انقلاب اسلامی ایران بیان کردند.🔻
🔷آیت الله مختاری ضمن بیان این نکته که امام خمینی(ره) به عنوان یک شخصیت پیشتاز در میان عالمان و فقهای برجسته شیعه که این نهضت را رهبری کردند و سالیان متمادی با طرح بحث ولایت فقیه زمینه برگزاری و شکل گیری یک حکومت اسلامی را فراهم کردند، گفت: امروز انقلاب اسلامی ایران یکی از آرمان های بزرگ مسلمانان در سراسر گیتی است، چون انقلاب اسلامی ایران در حقیقت مبتنی بر اراده و تصمیمات آگاهانه و خود جوش آحاد ملت ایران است که بر اساس ایمان و اعتقاد به خدا و اتکاء به قدرت لا یضال الهی این انقلاب را به پیروزی رساندند و نظامی بر اساس آموزه های وحیانی اسلام در ایران شکل دادند.
🔷دکتر مختاری با تأکید بر این نکته که امام بر روی عناصری همواره تاکید داشتند و آن هم ایمان به خدا، عشق به مکتب، نظام ارزشی برتر و اعتماد به مردم بود. در حقیقت همان عللی که در پیدایش انقلاب اسلامی ایران نقش داشت، همان علل در بقاء انقلاب اسلامی نیز نقش دارد به تعبیر دیگر علت مبقیه همان علت مُحدِثه است. بقاء انقلاب اسلامی ایران همان علت حدوث و پیدایش انقلاب اسلامی است و درحقیقت ایمان و داشتن روحیات جهادی و معنوی و بعد هم اهتمام به اراده و خواست مردم که در شکل گیری نهضت و پیروزی انقلاب موثر بود در بقا و تداوم این انقلاب و تقویت بنیه چنین نظامی و انقلابی میتواند نقش آفرین باشد.

🔷نماینده رئیس جمهور در دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) در پایان سخنرانی از خدمات دلسوزانه دولت مردمی و انقلابی تقدیر کردند و تاکید داشتند: بایستی دولت محترم با صیانت از منویات امام(ره) و مقام معظم رهبری و حفظ ارزش های نظام و عمل به وصیت های شهدا سیاست های خود را تنظیم کند و از نیرو های ارزشی و جهادی بهره بگیرد. البته امروزه بعد از 43سال از گذشت انقلاب اسلامی، افراد متعهد و متخصص فراوان است، افرادی که در کنار تفکر بسیجی از تخصص لازم نیز برخوردارند. بنابراین، اگر چنانچه فقط به نیرو های متعهد ارزشی فاقد تخصص لازم بخواهیم بسنده کنیم خدای ناخواسته کشور دچار آسیب های جدی خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *