جامعه اسلامي امروز بیش از هر زمان به وحدت و انسجام پيروان مذاهب اسلامي نیاز دارد

جامعه اسلامي امروز بیش از هر زمان به وحدت و انسجام پيروان مذاهب اسلامي نیاز دارد
حجت الاسلام والمسلمین دکتر مختاری در جمع نماز گزاران اهل سنت جزیره کیش: امروز جامعه اسلامي بيش از هر زمان به وحدت و انسجام و همزيستي مسالمت­ آميز پيروان مذاهب اسلامي نیاز دارد.
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) حجت الاسلام والمسلمین دکتر مختاری رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی جمعه گذشته سخنران پیش از خطبه ها در جمع نمازگزاران اهل سنت جزیره کیش بود.
دکتر مختاری در سخنرانی خود با ابلاغ سلام دبيركل محترم مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي، آيت­ ا… اراكي به امام جمعه و مردم اهل سنت اين جزیره گفت: امروز جامعه اسلامي بيش از هر زماني نياز به وحدت و انسجام و همزيستي مسالمت­ آميز پيروان مذاهب اسلامي دارد.
این استاد حوزه و دانشگاه گفت: بايد همه علما، فرهيختگان و صاحبان قلم در ايجاد صلح و صفا و برقراري ارتباط همدلانه با مسلمانان از همه مذاهب اسلامي تلاش­هاي مضاعفي داشته باشند.
رئيس پژوهشگاه مطالعات تقريبي در ادامه با يادآوري برخي از آيات قرآن كريم بر پرهيز از مسائل اختلافي و تفرقه­ افكنانه تأكيد و تصریح کرد: امروز شاهديم استكبار جهاني به دنبال ايجاد تفرقه و انشقاق و فتنه ميان پيروان مذاهب اسلامي است و از اين رهگذر درپي صيانت از حكومت نامشروع صهيونيستي و تشويق آنان به قتل و كشتار و اذيت و آزار فلسطينيان مظلوم است.
رئیس موسسه عروه الوثقی با اظهار تاسف از نزاع های قبله ای میان مسلمانان تاکید کرد : اخيراً صدراعظم آلمان خانم مركل در يك سخنراني اعلام كردند در هند و چين 150 خدا و بيش از 800 دين و عقيده وجود دارد و آنها در كنار يكديگر در صلح و صفا زندگي مي­ كنند اما مسلمانان يك خدا و يك دين و يك پيغمبر و يك كتاب دارند ولي خيابان­هاي آنها با خون يكديگر سرخ شده است. و قاتل مي­گويد الله اكبر؛ مقتول هم مي­گويد الله اكبر. كشته­ هاي يكديگر را شهيد مي­نامند.و من در شگفتم كه تفسير واقعی دین چیست ؟
وی همچنین افزود : آيا اين جمله از رهبر يك كشور مسيحي براي ما مسلمانان خجالت­ آور نيست كه زمينه سوءاستفاده بيگانگان را فراهم كنيم.  این گروه­هاي خشن افراطي به ظاهر مسلمان كه دست به غارت و جنايات هولناك در سوريه و عراق و ديگر بلاد اسلامي مي­زنند همانطور كه مقام معظم رهبري فرمودند مولود دست ابرقدرت­ها هستند . لذا بر همه ماست كه در مبارزه با اين نوع گروهك­هاي منحط كافر دست به پيكار بزنيم و به جوانانمان  نسبت به خطر اين گروه­هاي تبهكار هشدار بدهيم.
دکتر مختاری در پايان اشاره ای هم به بخشي از فعاليت­هاي تحقيقاتي پژوهشگاه مطالعات تقريبي داشت که با اقبال نمازگزاران وربرو شد.
پس از سخنان دکتر مختاری شیخ یعقوب شمس، امام جمعه اهل سنت جزیره کیش هم درسخنانی با قدردانی از فعاليت­هاي مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي و دبیرکل مجمع تقریب گفت: این مجمع سال­هاي طولاني است که دلسوزانه و متعهدانه در مسیر تقريب بين مذاهب و با هدف همزيستي مسالمت­ آميز مسلمانان گام­ هاي ارزنده و مستمري برداشته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *