با حضور میهمانانی از کشورهای پاکستان، فرانسه، یونان و ایران؛ نشست علمی بازخوانی نامه مقام معظّم رهبری به جوانان اروپایی و آمریکایی در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد

“نشست علمی بازخوانی نامه مقام معظّم رهبری به جوانان اروپایی و آمریکایی” روز دوشنبه 5 آذرماه با حضور اساتید و علمای خارجی از کشورهای پاکستان، فرانسه و یونان و با حضور دکتر مختاری ریاست دانشگاه و دانشجویان غیرایرانی و گروه خبری شبکه های تلویزیون پرس تیوی و العالم به همت اداره کل همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار گردید.

جلسه با از استقبال دکتر جهانگیری مدیرکل همکاری های علمی و بین المللی از مهمانان خارجی در سالن جلسات با حضور دکتر مختاری ریاست دانشگاه و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آغاز گردید.

IMG_8741__800x600_

آیت الله دکتر مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی نیز ضمن خوشامدگویی به اساتید و دانشجویان از برگزاری این جلسه و گردهمایی دانشجویان و اساتید استقبال نمود و بیان داشت: دغدغه رهبر معظم انقلاب این است که مبادا جوانان از مرحله شناخت اسلام از اسلام دور شوند فلذا ایشان را بسان پدری می دانم که لازم است نصایحشان شنیده و بکارگرفته شود.

وی افزود: امروز باید در شناسایی منابع اسلام بیش از پیش دقت شود چرا که تفاسیر مختلف و بعضا ضاله از قرآن و روایات می شود که اگر دقیق نشویم امکان دارد اسلامی را بشناسیم که در تضاد با اسلام واقعی باشد.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی بیان داشت که این دانشگاه با ایجاد وحدت در میان دانشجویان شیعه و سنی توانسته است عملا به اهداف نامه رهبر انقلاب بپردازد.

8Q8A4591__800x600_

آیت الله دکتر مختاری به نقش دانشجویان دانشگاه در بسط و گسترش این نامه اشاره کرد و آن را وظیفه دانشجویان بین الملل این دانشگاه دانست.

مدیرکل همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مذاهب اسلامی نیز در ادامه ضمن تبریک گویی اعیاد ربیع به حاضرین، به معرفی دانشگاه مذاهب اسلامی و تبیین رسالت­ های آن پرداخت.

دکتر جهانگیری با اشاره به خلا های موجود در جوامع غربی به نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی اشاره کرده و گفت: رهبر انقلاب با اشراف به وضعیت موجود در جوامع غربی و شناخت اوضاع حاکم بر جوانان اروپایی و آمریکایی به نگارش این نامه پرداختند و در آن نه از زبان یک رهبر دینی بلکه از زبان پدری دلسوز و بر اساس تجربیات اندوخته در طول حیات به راهنمایی این جوانان پرداخته است.

در ادامه آقای خلیل احمدخان استاد دانشگاه های پاکستان که رئیس ورزش های سنتی سازمان ملل نیز می باشد به بیان مهمترین محور این نامه پرداخت و مهمترین محور را  نیاز به صلحی دانست که دنیای امروز نیازمند آن است. وی همچنین نامه مقام معظّم رهبری را راهنمای مسیر اسلام ناب توصیف نمود که نباید از آن غافل بود.

آقای احمد امام عالم یونانی نیز ضمن اشاره به نقش پیشگامانه ایران در دفاع از فلسطین به اهمیت نامه رهبری تاکید کرد و بیان داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با تیزبینی وهوشمندی خاص، ماهیت تروریسم تکفیری را در نامه‌ خود مورد توجه قرار دادند و منشأ اصلی تروریسم را غربی‌ها معرفی کردند.

عماد حمرونی از فرانسه در این نشست گفت: آنچه که ذهن من را بعنوان مدرس دانشگاه در این نامه ب خود جلب می کند این است که بیش از آن که به متن نامه توجه کنم متوجه فرستنده آن باشم که خود را به عنوان پدر معرفی می کند و به محتوای نامه قالبی انسانی می بخشد.
IMG_8803__800x600_
دانشجویان دانشگاه نیز که از ملیت های پاکستانی، ترکیه ای، سنگالی، نیجریه ای ، ایتالیایی، بورکینافاسویی، سوریه ای ، ساحل عاجی، عراقی و … هستند، در این جلسه حاضر بودند و به بیان دیدگاه های خود در خصوص این نامه پرداختند. از جمله این دانشجویان سکینه کاسوناتا از ایتالیا بود که بیان داشت جوامع غربی با نسبت دادن القاب ناپسند و نا صحیح به مسلمانان در پی پوشاندن چهره واقعی اسلام هستند تا بتوانند از این طریق به آمال خو دست یابند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *