امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در دیدار با آیت الله دکتر مختاری: حضور دانشگاه مذاهب اسلامی در استان کرمانشاه برای نسل جوان منطقه بسیار موثر است

آیت الله دکتر مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در جریان سفر به کرمانشاه با ماموستا ملا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار آیت الله دکتر مختاری به معرفی و فلسفه تأسیس دانشگاه مذاهب اسلامی، ماموریت ها و اهداف آن پرداخت و گزارشی درخصوص فعالیت های دانشگاه در عرصه داخلی و بین المللی ارائه کرد.

وی از آمادگی دانشگاه مذاهب اسلامی برای تأسیس شعبه دانشگاه در استان کرمانشاه با حمایت و مساعدت مسئولان استان خبرداد و گفت: ما معتقدیم دانشگاه مذاهب اسلامی یک مدل و نمونه عملیاتی در زمینه ایجاد وحدت و تقریب است.

 دکتر مختاری همچنین تاکید کرد: طرح ها و پروژه های آموزشی می تواند در ایجاد وحدت بین مذاهب اسلامی هم در عرصه بین الملل و هم در داخل کشور تأثیر گذار باشد، لذا بنای ما براین است که دانشگاه مذاهب اسلامی به عنوان یک قطب نظری و علمی در راستای تقویت بنیه تقریبی بین مذاهب اسلامی مطرح گردد.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: علماء و اندیشمندان استان کرمانشاه به ویژه علمای اهل سنت استان در این زمینه می توانند نقش آفرین باشند.

ماموستا ملا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه  نیز ضمن خیرمقدم به ریاست دانشگاه این دیدار را ارزنده و مفید ارزیابی کرد و از پیشنهاد راه اندازی و تاسیس شعبه دانشگاه در استان کرمانشاه استقبال نمود و گفت: از همه ظرفیت و توانمان در راه اندازی این دانشگاه در استان استفاده خواهیم کرد.

وی بیان داشت: حضور چنین دانشگاهی با این اهداف مقدس و ارزشمند که در راستای وحدت و تقریب فعالیت می کند،، برای نسل جوان منطقه بسیار موثر است چرا که دشمن به دنبال افتراق و اختلاف بین مسلمانان است و ما باید از وحدت بین مذاهب و جامعه صیانت کنیم و مانع نفوذ دشمنان اسلام شویم.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه همچنین تاکید کرد: اهل سنت کرمانشاه مرز نشینان حامی و مدافع تمامیت ارضی کشور هستند و از دستاوردهای نظام اسلامی صیانت می کنند.

گفتنی است  آیت الله دکتر مختاری در این دیدار ضمن عیادت از ماموستا ملا محمد محمدی سلام آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را نیز ابلاغ کرد و مذاکرات و گفت وگوهایی در خصوص طرح های مجمع در استان کرمانشاه انجام شد.

IMG-20180503-WA0010

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *