آیت الله دکتر مختاری : صلابت، آرامش، شجاعت و معنویت معنادار شهید حججی تجلی فرهنگ اسلام ناب و تجسم عینی حماسۀ عاشورا است که نشان داد نسل سوم انقلاب همطراز شهدای نسل اول، از شور و شوق شهادت برخوردارند.

آیت الله دکتر مختاری، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی، به مناسبت شهادت مظلومانه شهید مدافع حرم؛ شهید محسن حججی، تجلی فرهنگ اسلام ناب را پیام این شهید والا مقام به عنوان نماد و الگوی مقاومت علیه تکفیر و افراط عنوان کرد.
وی در این نوشتار آورده است: شهادت مظلومانه و سرافرازانۀ شهید محسن حججی تراژدی عجیبی است که در یک بُعد نمی گنجد، بلکه به نحو اتم باید از زوایای مختلف مورد تحلیل و واکاوی قرار بگیرد. خون به ناحق ریختۀ  “شهید محسن حججی” تداعی گر اوج معصومیت و مظلومیت مدافعان حرم و رزمندگان محور مقاومت و مجاهدان فی سبیل الله است، از سوی دیگر روشنگر اوج جنایت، قساوت و شقاوت های تروریست های تکفیری است که با چراغ سبز آمریکا و متحدانش، دستان پلید حامیان ترور  و جریان های افراطی  به خون صدها هزار تن از  مردم مظلوم سوریه و عراق آغشته شده است.

بی شک آرامش، شجاعت، صلابت و معنویت معنادار “شهید حججی” تجلی فرهنگ اسلام ناب است. شهادت طلبی زاید الوصف “شهید حججی” نشان داد که شهدای نسل سوم انقلاب هم طراز شهدای نسل اول از شور و شوق شهادت برخوردارند و  نامۀ آن شهید والا مقام به امام رضا(ع) و درخواست های مکرر و عاجزانه از آن حضرت برای امضاء جواز شهادت، کمال جویی برای  سعادتمندی و روسفیدی در درگاه الهی و حس غرورانگیز و عزتمندانه اسارت و  شهادت شهید حججی ؛ تجسم عینی حماسۀ عاشورا است لذا باید به عنوان منشور کامل عقلانیت اسلام ناب در میان جوانان این مرز و بوم مورد توجه و الگوبرداری قرار گیرد.

شکوه شهادت شهید حججی و دیگر شهدای مدافع حرم در دفاع ازحریم  اهل بیت(ع) و ریشه کنی تکفیر به اندازه ای اثرگذار و رونده است که آثار و برکات آن در منطقه مشهود است، از یک سو پیروزی های چشمگیر جبهۀ مقاومت به عنوان نمایندگان فکری جریان عقلانیت اسلام ناب و محور مقاومت بر جریان های تروریسم تکفیری و از سوی دیگر، شکست مفتضحانۀ حامیان تروریسم در منطقه و اختلافات عدیده میان جریان های افراطی، تکفیری و ترویستی نوید بخش ریشه کنی تروریسم تکفیری است.

امروز تفکر تکفیر، تفسیق، خشونت و افراط گرایی دینی در قالب توحش قرن بیست و یکم، درنده تر و خطرناک تر از هر زمان به منصۀ ظهور رسیده و چهره واقعی خود را نشان داده که نمایش حق در چهره نورانی شهدای مدافع حرم و ترسیم چهرۀ باطل و پلید آنها، توحش عینی بی حد و حصر تروریست های تکفیری را آشکارتر کرد.

تحقق این مهم مرهون رشادت ها و مجاهدت های “شهید حججی ها” و دیگر شهدای مدافع حرم است که آینده ای روشن و بی بدیل برای انقلاب اسلامی ایران و جبهۀ مقاومت به عنوان نمایندۀ عقلانیت اسلام ناب با رویکرد عدالت و فطرت در جهان اسلام رقم زده، همان گونه که آینده جریان تکفیر و افراط، با مجاهدت های رزمندگان مقاومت هم چون شهید حججی، بیش از پیش به سوی زوال و نابودی کامل پیش رفته به نحوی که باید گفت زمان ریشه کن کردن کامل تروریسم تکفیری فرا رسیده است..

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *