آیت الله دکتر مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در مراسم بزرگداشت و تجلیل از مقام والای استادان دانشگاه گفت: بر اساس آیات قرآن کریم، کسب علم یکی از معیارهای فضیلت انسان شمرده می شود.

دکتر مختاری در مراسم بزرگداشت روز استاد:کسب علم یکی از معیارهای فضیلت انسان شمرده می شود/ امیدواریم دانشگاه مذاهب اسلامی جایگاه خود را در جهان اسلام به دست آورد

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در مراسم بزرگداشت و تجلیل از مقام والای استادان دانشگاه گفت: بر اساس آیات قرآن کریم، کسب علم یکی از معیارهای فضیلت انسان شمرده می شود.

 “دکتر مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی” صبح چهارشنبه (5 اردیبهشت) در مراسم بزرگداشت و تجلیل از مقام والای استاد که در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک به اساتید و دانشجویان به مناسبت فرا رسیدن روز معلم، از حضور جناب آقای دکتر سالار آملی؛ قائم مقام محترم وزیر علوم در این مراسم و بیاناتی که در باره دانشگاه و فعالیت های انجام گرفته داشتند قدردانی و ابراز امیدواری کرد که این حضور و بیانات منشأ برکات و توفیقات بیش از پیش دانشگاه مذاهب اسلامی به ویژه در عرصه بین المللی خواهد بود.

وی با قدر دانی و تشکر از زحمات و خدمات استادان دانشگاه عنوان کرد: همه ما تلاش می کنیم تا دانشگاه مذاهب اسلامی بتواند جایگاه خود را در جهان اسلام به دست آورد.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در ادامه ضمن بیان معیارهای برتری انسان ها بر یکدیگر، افزود: با این وجود قرآن کریم سه امتیاز برای انسان ها قرار داده است که به این وسیله از دیگر انسان ها متمایز می شوند.

_MG_1158

دکتر مختاری نخستین معیار برتری انسان ها را تقوا برشمرد و گفت: همانطور که خداوند در قرآن کریم می فرماید: «إنّ أکرمکم عندالله اتقاکم»، تقوا به عنوان یک امتیاز و معیار برتری برای انسان ها عنوان شده است و حضرت علی(ع) هم در نهج البلاغه خطاب به مالک اشتر، بر نخستین مسأله ای که تأکید داشتند، تقوا بوده است.

دکتر مختاری دومین معیار را جهاد خواند و ادامه داد: بر اساس آیات قرآن کریم، قطعا مجاهدان بر قاعدان (کسانی که دست از جهاد می کشند) برتری داده شده اند و بر آنها اولویت دارند.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی سومین معیار را علم آموزی دانست و گفت: در قرآن کریم صریحا آمده است که کسانی که از نعمت علم برخوردار هستند با کسانی که از این نعمت بی بهره هستند، مساوی نیستند. لذا علم نیز یکی از معیارهای فضیلت انسان است.

دکتر مختاری در پایان تصریح کرد: بر این اساس، تجلیل از روز استاد و معلم، تجلیل از علم و دانش و فضیلتی است که در قرآن کریم از آن یاد شده است.

در پایان این مراسم همچنین لوح یادبودی از سوی ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی به دکتر سالار آملی اهدا گردید.

_MG_1397

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *