آیت الله دکتر مختاری با نماینده ویژه رئیس جمهور اوگاندا دیدار و گفت وگو کرد

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با نماینده ویژه رئیس جمهور اوگاندا و رئیس سازمان مذاهب این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسین مختاری؛ رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در جریان سفر به کشور اوگاندا روز جمعه 13 اسفندماه با خانم “ناسونا زلیخا” نماینده ویژه رئیس جمهور اوگاندا در ادیان و مذاهب دیدار و در خصوص ارتباطات بین دانشگاه های مذاهب اسلامی ایران و اوگاندا در ابعاد مختلف علمی و پژوهشی گفت وگو کرد.

در این دیدار خانم «ناسونا زلیخا» آمادگی دولت اوگاندا برای همکاری با دانشگاه مذاهب اسلامی ایران و دانشگاه های کشورش در تمامی زمینه ها را اعلام کرد.

وی همچنین مجمع تقریب مذاهب و دانشگاه مذاهب اسلامی را بهترین الگوی منطقی در ایجاد  همزیستی مسالمت آمیز بین پیروان مذاهب عنوان کرد و از جمهوری اسلامی ایران بابت این ابتکار و اقدام ارزشمند قدر دانی کرد.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسین مختاری؛ رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی نیز گزارشی از فعالیت های مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و دانشگاه مذاهب اسلامی و بر همکاری های مشترک بین دانشگاهی با استفاده از تجارب یکدیگر تاکید کرد.

دکتر مختاری افزود: دانشگاه مذاهب اسلامی با تجربه فراوانی که در زمینه تقریب و همزیستی مسالمت آمیز مذاهب و ادیان در طول سالیان گذشته دارد و توانسته در یک فضای علمی به این امر مهم بپردازد آمادگی دارد  این تجارب را در اختیار دیگر کشورها نیز قرار دهد.

در این جلسه سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور اوگاندا نیز با اشاره به ضرورت وحدت بین ادیان و مذاهب به موضوع تقریب بین مذاهب و نقش محوری آن در ایجاد امنیت جامعه و شکل گیری امت واحده تاکید کرد.
وی همچنین آمادگی کشورمان برای همکاریهای علمی، آموزشی و پژوهشی و تبادل استاد و دانشجو با کشور اوگاندا و دانشگاه های ایران را اعلام کرد.

گفتنی است رایزن فرهنگی کشورمان نیز در این جلسه حضور داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *